Filtry do masek antysmogowych

Maska antysmogowa filtr – najwyższy poziom ochrony i wygoda użytkowania

Wszystkie maski antysmogowe UrbanMask wyposażone są w filtry najwyższej jakości. Łączą w sobie skuteczność filtracji z dużą prędkością przepływu powietrza. Dzięki temu zapewniają odpowiednią ochronę przy jednoczesnym zachowaniu łatwości i komfortu oddychania.

Właściwości, które oferuje maska antysmogowa sprawiają, że oddychanie przez nią jest bardzo wygodne, a same drogi oddechowe są właściwie chronione przed zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu.

Maska antysmogowa filtr o strukturze 3D o skuteczności udowodnionej naukowo

Znakomite właściwości filtrujące oferowane przez maski antysmogowe UrbanMask wynikają z zastosowania w nich materiału filtracyjnego o specjalnej strukturze 3D. Podłoże filtrujące jest naładowane elektrycznością statyczną, która pochłania zanieczyszczenia z powietrza oraz nie pozwala im przedostać się przez maskę do naszych dróg oddechowych.

Materiał zastosowany w maskach antysmogowych UrbanMask jest także znacznie grubszy niż ten występujący w filtrach jednorazowych oraz w większości filtrów węglowych. W maskach Totobobo® zastosowane zostały trzywarstwowe wysokowydajne filtry o grubości aż 2,5 mm. Ich budowa przedstawia się następująco:

  • wewnętrzna wyściółka;
  • środkowy filtr;
  • zewnętrzna warstwa ochronna.

Maski antysmogowe i ich filtry zostały przetestowane przez dwa niezależne laboratoria badawcze Nelson Laboratories oraz Centre Testing International Group. Badania potwierdziły ich wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo codziennego użytkowania. Z wynikami można zapoznać się na podstronie CERTYFIKATY.

Wysoka skuteczność filtrowania i komfort oddychania dla aktywnych

Dzięki takiej budowie maska antysmogowa łączy w sobie wysoką skuteczność filtrowania powietrza z dużą prędkością jego przepływu, co pozytywnie wpływa na jakość oraz komfort oddychania. Maska antysmogowa wyposażona w taki system filtracji gwarantuje bowiem swobodę oddechu przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu ochrony naszego organizmu przed obecnymi w powietrzu zanieczyszczeniami. Zastosowywane w maskach antysmogowych Urban Mask filtry idealnie nadają się więc także dla osób aktywnych, które uprawiają sporty na powietrzu.

Maska antysmogowa filtr i jego rodzaje

Filtry, które znajdziesz w maskach antysmogowych Urban Mask posiadają trzy skale pochłaniania zanieczyszczeń.

  • Standard (92%) – filtr idealny do codziennego użytkowania, dobrze sprawdzi się przy niższych zawartościach cząstek zawieszonych w powietrzu.
  • Middle (94%) – filtr do codziennego użytku, zalecany do stosowania przy wysokich zawartościach cząstek zawieszonych w powietrzu. Podobny do filtrów masek N95.
  • High (96%) – filtr oferujący najwyższą ochronę dróg oddechowych, zbliżoną do standardu N99, przeznaczony do użytkowania przy większym wysiłku. Idealnie sprawdzi się np. do uprawiania sportu.

Aby zrozumieć, jak działa maska antysmogowa i filtr, zapoznaj się z poniższym przykładem:

Wydajność filtracji filtra Totobobo Middle (F94) wynosi 94% i jest porównywalna do ochrony zapewnianej przez filtry typu N95. Oznacza to, że jest on w stanie przefiltrować co najmniej 94% cząstek o wielkości 0,3 mikrona. Filtr jest więc w stanie zatrzymać w sobie niewidoczne cząsteczki i aerozole pochodzące np. ze spalin samochodowych, zanieczyszczeń przemysłowych, dymu papierosowego i innych jego rodzajów. Filtr pochłania także cząsteczki biologiczne, takie jak zarodniki pyłków i pleśni, roztocza kurzu, alergeny karaluchów oraz drobne włókna, w tym azbest i cząstki gleby. Nie oczyszcza jednak powietrza z ozonu oraz tlenków węgla.