Efektywność masek Totobobo

EFEKTYWNOŚĆ

Maski Totobobo® charakteryzują się jednymi z najwyższych parametrów ochrony górnych dróg oddechowych przez zanieczyszczaniami z powodu zastosowania dwóch najistotniejszych czynników: szczelnego dopasowania masek do twarzy użytkownika oraz użycia najwyższej jakości filtrów.

DOPASOWANIE

Poziom ochrony masek Totobobo® przed zanieczyszczeniami powietrza zapewnia system wyjątkowej szczelności i dopasowania maski bezpośrednio do kształtu twarzy użytkownika. Niewłaściwa szczelność lub złe przyleganie maski do twarzy oznacza osłabienie ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza – pod maskę, przez szczeliny dostanie się niefiltrowane powietrze.
Właściwe przyleganie masek Totobobo® do twarzy użytkownika zapewnia niezwykle elastyczny i cienki elastomer, z którego wykonane są maski.
Aby zapewnić właściwą ochronę i umożliwić odnalezienie nieszczelności w przyleganiu masek Totobobo® zastosowano specjalne, również opatentowane, rozwiązanie techniczne –test szczelności znakiem wodnym („water mark seal check”). Test ten jest niezwykle łatwy do przeprowadzenia, a jego wyniki są wiarygodne. Mleczna, skrajna wewnętrzna część maski staje się przezroczysta, gdy dobrze przylega do wilgotnej skóry twarzy. Wystarczy zwilżyć twarz wodą za pomocą wacika kosmetycznego, przyłożyć maskę do skóry i sprawdzić, gdzie krawędzie pozostały mleczne – w tych miejscach maska nie przylega właściwie. W łatwy sposób można więc zauważyć wszelkie nieszczelności i niedopasowania maski do twarzy użytkownika.
Oprócz tego we właściwym dopasowaniu maski pomoże łatwość w jej formowaniu (przy pomocy ciepłej wody lub gorącego powietrza oraz możliwość przycięcia do właściwego rozmianu (szablony do przycięcia załączamy do masek)
Dzięki temu łatwo można zadbać o właściwą szczelność maski, a tym samym – zapewnić sobie niezawodną ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza.

Szczegóły jak dopasować maskę można znaleźć w dziale DOPASOWANIE MASKI.

FILTROWANIE

Wysokoefektywny filtr łączy wysoką skuteczność filtracji (ochrona) z dużą prędkością przepływu powietrza (łatwość oddychania).
Sprawia to, że oddychanie przez maskę bardzo łatwe, a jednocześnie zapewnia wysoki poziom ochrony dróg oddechowych przed zanieczyszczeniami powietrza.

Tajemnica tych wysoce pożądanych właściwości polega na strukturze 3D materiału filtrującego, która jest znacznie grubsza, niż inne, jednorazowe filtry oraz zdecydowaną większość filtrów węglowych. Podłoże filtrujące jest ładowane elektrycznością statyczną, przez co zanieczyszczenia nie mogą przedrzeć się przez maskę do organizmu.

Zastosowane w maskach Totobobo® trzywarstwowe wysokowydajne filtry o grubości aż 2,5 mm, składają się z wewnętrznej wyściółki, środkowego filtra oraz zewnętrznej warstwy ochronnej. Filtry te łączą wysoką skuteczność filtracji (ochrona) z dużą szybkością przepływu powietrza (łatwość oddychania), zapewniając swobodny oddech przy jednoczesnym wysokim poziomie ochrony – nawet podczas uprawniania sportu.

Oferowane przez nas filtry posiadają trzy skale pochłaniania:

  • Standard – 92% – filtry do codziennego użytku, przy niższych zawartościach cząstek zawieszonych w powietrzu
  • Middle – 94% (porównywalne do filtrów masek N95) – filtry codziennego użytku stosowane przy wysokich zawartościach cząstek zawieszonych w powietrzu
  • High – 96% najwyższa jakość ochrony dróg oddechowych, zbliżona do standardu N99, przenaczona do użycia przy większym wysiłku, np. przy uprawianiu sportu

PRZYKŁAD

Wydajność filtracji filtra Totobobo (F94) wynosi 94%, czyli porównywalna do filtru typu N95. Oznacza to, że może on filtrować co najmniej 94% najbardziej penetrujących cząstek o wielkości 0,3 mikrona. Filtr ten jest w stanie zablokować bardzo małe (niewidoczne) cząstki i aerozole ze źródeł spalania, takich jak spaliny samochodowe, zanieczyszczenia przemysłowe, cząstki dymu z papierosów i kadzideł, dym z drewna, oraz składniki biologiczne, takie jak zarodniki pyłków i pleśni, roztocza kurzu i alergeny karaluchów, a także drobne włókna, takie jak azbest i cząstek gleby.

Nie nadaje się jednak do oczyszczania powietrza z gazów takich jak ozon lub tlenek węgla.

Wszystkie maski i filtry Totobobo zostały przetestowane przez niezależne laobatoria badawcze: Nelson Laboratories (www.nelsonlabs.com) oraz CTI (http://www.cti-cert.com/en/index.do) – wyniki testów dostępne są w dziale CERTYFIKATY.