Maski antysmogowe dla biegaczy

Maski antysmogowe do biegania – jak biegać to tylko zdrowo!

Maska antysmogowa dla biegaczy

Bieganie to ulubiona forma aktywności wielu z nas. Jej zaletą jest możliwość wykonywania jej praktycznie wszędzie, zarówno w dużych miastach, jak i na wsi. Wystarczy zaopatrzyć się bowiem w wygodny strój, buty oraz skorzystać z ładnej pogody, by czerpać radość biegania.

Wielu biegaczy decydując się na uprawianie takiej aktywności, zapomina jednak o najważniejszym: o ochronie swoich dróg oddechowych. Bez względu bowiem na to, czy biegamy w mieście, czy też na wsi, jesteśmy stale narażeni na kontakt z zanieczyszczeniami zawieszonymi w powietrzu. Bez odpowiedniej ochrony, wszystko to trafi do naszego organizmu.

Jak skutecznie chronić się przed smogiem podczas biegania?

Rozwiązaniem problemu zanieczyszczonego powietrza są maski antysmogowe do biegania. Warto wiedzieć, że osoby aktywne oddychają szybciej i głębiej, przez co są szczególnie narażone na negatywne skutki związane ze smogiem. Do ich płuc i organizmu trafiają bowiem znacznie większe ilości szkodliwych pyłów.

Bieganie bez odpowiedniego zabezpieczenia dróg oddechowych nie jest więc zdrowe. Dlatego więc, jeśli mieszkamy w dużym mieście, biegamy blisko ruchliwych ulic lub nie chcemy rezygnować z regularnych treningów w miesiącach zimowych, zainwestujmy w skuteczne maski antysmogowe do biegania UrbanMask.

Maski antysmogowe do biegania i ich właściwości

Dla biegaczy i osób aktywnych najlepszym wyborem będą maski antysmogowe do biegania wyposażone w najwydajniejsze filtry High. Filtry te posiadają poziom ochrony 96%, co odpowiada zwykłym wkładom filtrującym klasy N99. Filtrują zawieszone w powietrzu pyły PM o.1, PM 2.5 i PM10.

Maski antysmogowe do biegania wykonane są z hypoalergicznego i antybakteryjnego materiału, są łatwe w czyszczeniu oraz wygodne w noszeniu. Ich niewielka waga wynosząca zaledwie 20 g oraz idealne dopasowanie do kształtu twarzy sprawiają, że maska doskonale chroni nas przed smogiem, nie zsuwa się i nie przemieszcza, co ma ogromne znaczenie w przypadku jej wykorzystywania w ruchu.

Na uwagę zasługuje także możliwość docięcia maski, po to, aby zakrywała ona same usta. Możemy to zrobić zupełnie samodzielnie i w efekcie uzyskać maskę SuperCool, która idealnie sprawdzi się podczas uprawiania sportu. Biegacze docenią także wysoki przepływ powietrza, którym charakteryzują się maski antysmogowe do biegania UrbanMask. Dzięki niemu maska idealnie nadaje się do uprawiania sportu, zachowując przy tym swoją wysoką wydajność pochłaniania zanieczyszczeń.

Maska antysmogowa dla biegaczy

Akcesoria, w które warto wyposażyć maski antysmogowe do biegania

Kupując maskę antysmogową, nie powinniśmy zapominać o zaopatrzeniu się w zapas filtrów. Osoby, które z maski będą korzystały podczas uprawiania sportu, powinny zainwestować w najskuteczniejsze filtry do masek antysmogowych High. Należy regularnie sprawdzać ich kolor i wymieniać je tak często, jak filtry tego wymagają. Prędkość zużywania się filtrów zależy bowiem od jakości powietrza w naszej okolicy.

Dobrym wyborem dla aktywnych będą także pokrowce na maski antysmogowe, które urozmaicą wygląd maski oraz nadadzą jej atrakcyjnego charakteru. W ofercie UrbanMask dostępne są różne rodzaje pokrowców przeznaczonych dla mężczyzn, kobiet i dzieci.