Wykonanie i rodzaj materiału maski Totobobo

MATERIAŁY

Przy tworzeniu masek Totobobo wzięto pod uwagę kilka czynników będących wyróżnikami tych mask na rynku:

  • wysoki współczynnik filtrowania zanieczyszczeń
  • ścisłego dopasowanie maski ze skórą twarzy w celu wyeliminowania „przecieków” niefiltrowanego powietrza
  • niskiej masy maski
  • dopasowaniu masek dla możliwie dużej grupy docelowej: dorosłych i dzieci
  • dostosowanie maski dla osób czynnie uprawiających sport
  • hypoalergiczność produktu
  • odporność na bakterie i wirusy
matrialy_1

TotoSoft

Maski Totobobo® wykonane są ze stworzonego specjalnie dla tego producenta przezroczystego i cienkiego elastomeru TotoSoft, który sprawia, że maska Totobobo® idealnie przylega do twarzy. Materiał ten jest miękki i elastyczny oraz zapewnia wysoki komfort użytkowania. Dzięki elastomerowi ciepło wydostaje się przez cienką i przezroczystą maskę dużo szybciej niż w przypadku masek neoprenowych, zapewniając właściwy przepływ powietrza i minimalizując przegrzanie. Grubość ścianki maski nie przekracza 1,8 mm!

Maski Totobobo® sprawdzają się również w przypadku osób uprawiających sport rekreacyjnie i profesjonalnie.
Dzięki idealnemu dopasowaniu do twarzy (test „watermark seal”) mogą być używane przez osoby noszące okulary i szkła kontaktowe gdyż nie powodują parowania szkieł.

MaskaTotobobo® nie wymaga usztywnienia w części nosowej (metalowych „nosków) oraz dopasowuje się do indywidualnego kształtu twarzy (zwłaszcza w części nosowej oraz podbródka), a to dzięki możliwości termoformowania oraz przycięcia maski do właściwego dla twarzy użytkownika rozmiaru (UniFit).

URBANMASK MASKA ANTYSMOGOWA DLA DOROSŁYCH L/M TOTOBOBO
URBANMASK MASKA ANTYSMOGOWA DLA DZIECI TOTOBOBO

Maski Totobobo® są pierwszymi na świecie, opatentowanymi maskami przeznaczonymi do wszystkich kształtów twarzy (o długości od 85 mm do 135 mm) – zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Można je w łatwy sposób przycinać oraz dowolnie kształtować tak, aby dopasować maskę do niepowtarzalnego kształtu twarzy każdego użytkownika.
Właściwe przycięcie maski ułatwiają perforacje naniesione na powierzchnię maski, dzięki którym można zmniejszyć maskę, jeżeli okaże się zbyt duża. Ponadto, każdą standardową maskę Totobobo® (obejmującą usta i nos użytkownika) można samodzielnie przekształcić w wariant SuperCool.

SuperCool

Dzięki docięciu maski wyłącznie na usta uzyskujemy tryb SuperCool. Jest to wariant opracowany na potrzeby osób uprawiających czynnie sport. W tym ustawieniu filtrowanie obejmuje wyłącznie usta, dopasowanie maski do tego rozmiaru pozwala zwiększyć przepuszczalność powietrza oraz zmniejszyć wilgotność przy większej respiracji.
Hypoalergiczność
Wszystkie substancje wchodzące w skład receptury materiałowej TotoSoft są nietoksyczne oraz zostały zatwierdzone przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA). Maska Totobobo® nie zawiera lateksu, silikonu, ani neoprenu.
Powłoka BioCote®

SuperCoolurbanmask totobobo
maskaS_opak

BioCote

Maski Totobobo® zawierają aktywny środek BioCote® – antymikrobiologiczną substancją na bazie jonów srebra, która zapewnia ograniczenie rozwoju patogennych mikroorganizmów (bakterii, wirusów, itp.) w całym okresie użytkowania maski. Antymikrobiologiczne właściwości jonów srebra są znana od wielu lat i zostały potwierdzone wynikami wielu badań naukowych. BioCote® skutecznie hamuje aktywność, rozwój i rozmnażanie szerokiego spektrum mikroorganizmów. Dzięki autodezynfekującym właściwościom maski Totobobo® patogeny są niemal w całości eliminowane (redukcja do 0,1%). Środek BioCote® jest nietoksyczny i nieszkodliwy dla zdrowia oraz nie powoduje uodpornienia się bakterii na antybiotyki, a składniki aktywne BioCote® zostały zarejestrowane przez Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA).

Link do polskiej karty produktu BioCote.