Maski antysmogowe dla rowerzystów

Maski antysmogowe na rower – najwyższa skuteczność dla aktywnych

Rower to pojazd, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Z jego uroków korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci, dla których rower jest często także ulubioną formą aktywności. Codzienne korzystanie z roweru pozwala nam nie tylko zadbać o dobrą kondycję oraz zdrowie, ale także zaoszczędzić pieniądze. Mieszkańcy większych miast mają bowiem do swojej dyspozycji rozbudowane sieci ścieżek rowerowych, dzięki którym mogą bezpiecznie dotrzeć w każde miejsce.

Maska antysmogowa na rower

Czy z powodu smogu musimy zrezygnować z jazdy na rowerze?

Większość z nas z roweru korzysta głównie wiosną oraz w lecie, kiedy pogoda jest ku temu sprzyjająca. Jesienią i zimą zwykle rezygnujemy z niego. Zmuszeni jesteśmy to zrobić nie tylko ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, ale także z powodu zanieczyszczenia powietrza, które w chłodnych miesiącach jest niestety największe. Ścieżki rowerowe położone w bliskiej odległości od ruchliwych ulic oraz smog nie zachęcają bowiem do korzystania z roweru, a jazda na nim przestaje być bezpieczna dla naszego zdrowia.

Maska antysmogowa na rower – skuteczna ochrona dróg oddechowych przed smogiem

Maska antysmogowa na rower

Zanieczyszczone powietrze nie musi być jednak przeszkodą, przez którą musimy zrezygnować z jazdy na rowerze! Wystarczy zaopatrzyć się bowiem w dobrej jakości maskę antysmogową, która skutecznie ochroni nasze drogi oddechowe przed smogiem.

Oprócz samej wysokiej ochrony, dobra maska antysmogowa na rower powinna być także wygodna w noszeniu, dobrze dopasowana do kształtu naszej twarzy oraz umożliwiać nam łatwe i płynne oddychanie, także podczas wzmożonego wysiłku. Cechy te mają szczególne znaczenie dla aktywnych osób, które chcą czerpać maksimum przyjemności z jazdy na rowerze.

Maska antysmogowa na rower UrbanMask

Maski antysmogowe UrbanMask są lekkie (ważą zaledwie 20 g!), wykonane z przyjemnego w dotyku materiału SoftTech, który idealnie przylega do twarzy oraz, co najważniejsze, skutecznie chronią nasze drogi oddechowe przed przedostawaniem się do nich szkodliwych substancji. Wyposażone zostały bowiem w wydajne i bardzo skuteczne wymienne filtry Totobobo, które łączą w sobie wysoką skuteczność filtracji nie ograniczając przy tym przepływu powietrza. Właściwości te sprawiają, że maski antysmogowe UrbanMask to idealny wybór także dla aktywnych.

Maska antysmogowa na rower – jaki poziom ochrony wybrać?

Miłośnicy rowerów, ze względu na poruszanie się blisko ruchliwych ulic oraz wzmożony wysiłek fizyczny, powinni postawić na maski antysmogowe UrbanMask z filtrem High, które posiadają najwyższy poziom ochrony. Wyposażone zostały bowiem w filtr, który w najwyższym stopniu chroni nasze drogi oddechowe także podczas intensywnego wysiłku. Filtr High posiada skuteczność 96%, co odpowiada standardowi N99 i zatrzymuje w sobie aż 99,9% zanieczyszczeń obecnych w powietrzu. Maski antysmogowe dostępne są w dwóch rozmiarach: M/L dla osób dorosłych oraz XS/S dla dzieci.

Jeśli nasze dzieci także lubią spędzać aktywnie czas oraz jeździć na rowerze, powinniśmy w szczególności zadbać o ich zdrowie i ochronę przed zanieczyszczeniami. Organizm najmłodszych jest bowiem szczególnie narażony na negatywne oddziaływanie smogu i złej jakości powietrza, przed którymi ochroni je jedynie dobrej jakości dziecięca maska antysmogowa.

Maska antysmogowa na rower

Akcesoria do masek antysmogowych

Oprócz samych masek antysmogowych, rowerzyści powinni także zaopatrzyć się w zapas wymiennych filtrów High. Tylko regularnie wymieniane na nowe filtry zapewniają bowiem najwyższy poziom ochrony. Praktycznym i atrakcyjnym dodatkiem, który doda uroku masce, będą z kolei kolorowe pokrowce do masek antysmogowych, dzięki którym możemy dopasować wygląd maski np. do naszego stroju oraz stylu.