Dopasowanie masek Totobobo

SZCZELNOŚĆ MASKI

Najpopularniejsze maski przeciw smogowe to N95 wykorzystujące aktywny węgiel. Maski te mają jednak wadę – słabą przylegalność do twarzy, przez co podczas oddychania wdycha się również niefiltrowane powietrze. Według badań opublikowanych przez Tongji Medical College, gdzie przeprowadzono 1500 testów na masce N95, ponad 90% z 1500 testów masek N95 nie powiodło się, ponieważ użytkownicy nie wiedzieli o nieszczelności masek oraz nie mieli możliwości ich dokładnego dopasowania do skóry twarzy.

Dzięki opatentowanej technologii Totobobo, zapewnienie ochrony i uszczelnienia twarzy jest łatwe i dokładne. Aby zidentyfikować nieszczelność maski, opracowaliśmy metodę zwaną „znakiem wodnym”. Mleczna, wewnętrzna część maski staje się przezroczysta, gdy dotyka mokrej skóry. Przezroczysty „znak wodny” ułatwia identyfikację wszelkich luk między maską a twarzą użytkownika. Maskę można dopasować używając gorącego powietrza do ogrzania krawędzi. Jeszcze ciepłą maskę należy przyłożyć do lekko nawilżonej twarzy i sprawdzić czy Mleczna krawędź stała się przezroczysta. Jeśli tak, maska będzie gotowa do użycia.

Jak uszczelnić maskę

1) Nawilżyć twarz użytkownika za pomocą wilgotnej waty. Upewnić się, że obszar, na którym maska dotyka twarzy, jest mokra.
2) Umieścić maskę i sprawdzić „znak wodny”:
3) Porównać z ilustracją, na której maska dotyka twarzy, wewnętrzną, mleczną częścią powierzchni krawędzi. Tam gdzie są przerwy między maską a twarzą pozostaje kolor mleczny.
4) Maska całkowicie uszczelnia twarz użytkownika, jeśli występuje ciągły przezroczysty obszar otaczający nos, usta i podbródek.
5) Jeśli pętla jest przezroczysta, można przystąpić do ulepszenia dopasowania tego obszaru za pomocą metody „ReShape” przedstawionej poniżej.

dopasowanie maski urbanmask

Jak dopasować maskę

Poniższe zdjęcia i filmy pokazują, jak skorzystać z suszarki do włosów, aby zmienić kształty maski Totobobo tak, aby poprawić dopasowanie, zwłaszcza w celu wyeliminowania luk w pobliżu mostka nosa. Alternatywnym rozwiązaniem jest użycie naczynia z gorącą wodą. Szczegóły poniżej.
(1) Trzymać maskę od zewnętrznej strony, użyć tak suszarki do włosów, aby powietrze było wdmuchiwane na wewnętrzną powierzchnię maski. Należy uważać by uniknąć przegrzania.
(2) Wyłączyć suszarkę do włosów, gdy palce trzymające maskę odczuwają ciepło przez korpus maski.
(3) Użyć dwóch palców, aby zacisnąć czoło noska do wewnątrz, a drugą ręka, aby uformować podbródek. Przytrzymać maskę w tej pozycji przez 1 minutę, aby ostygła.
(4) Maska posiada teraz nowy kształt. Przymierzyć maskę i sprawdzić, czy lepiej pasuje.

Wszelkie przecieki między maską a twarzą mogą znacznie zmniejszyć efekt ochronny maski.

DOPASOWANIE MASKI - ZDJECIA INSTRUKTAŻOWE

DOPASOWANIE MASKI - FILMY INSTRUKTAŻOWE

Prezentacja maski totobobo

Jak dopasować maskę do twarz przy pomocy wody

Termiczne formowanie maski za pomocą suszarki do włosów.

Jak dopasować długość pasków na uszy

Jak dociąć maskę do właściwego rozmiaru

Jak zdjąć filtr z maski

Jak założyć filtr

Jak dostosować maskę dla sportowców

Testy wydolnościowe maski